جایگاه عقد عروس و داماد

جایگاه عقد عروس و داماد

جایگاه عقد عروس و داماد

جایگاه عقد عروس و داماد یکی از مهم ترین مکانها در تالار پذیرایی می باشد . تزئین و طراحی این جایگاه و نحوه چیدمان آن برای زوج های جوان خیلی مهم بوده زیرا در این جایگاه فیلم برداری و عکس های یادگاری زیادی گرفته می شود و هر چه این جایگاه زیباتر باشد عکس های ماندگار تری ایجاد خواهد شد .

جایگاه عقد عروس و داماد

از زمان های گذشته تا به امروز چیدن سفره عقد یکی از رسوم زیبای ما ایرانیان بوده است . هر کدام از وسایلی که در این سفره قرار می دهند دارای معنا و مفهوم خاصی می باشد که خالی از لطف نیست به بیان آنها بپردازیم . در این سفره ابتده قرآن را که سرچشمه نور و هدایت بشر است را قرار می دهند به نشانه یمن و برکت الهی ، در جلوی آینه و بالای جانماز قرار می دهند . آینه را در بالای سفره و رو به روی عروس و داماد قرار می دهند تا با نگریستن در آن دل هایشان مانند آینه صاف و زلال شود . شمعدان های دو طرف آینه و شمع های روشن به نشانی نور و روشنایی در زندگی عروس و داماد استفاده می شوند . جانمازی که در این سفره استفاده می شود به نشانه ی پایبندی زوج جوان به اصول دین اسلام می باشد .

نباتی که در این سفره قرار می دهند نماد شیرینی پیوند در زندگی زوج خواهد بود . سکه را به نشانه افزایش روزی عروس و داماد قرار می دهند . تخم مرغ نیز نماد زاد و ولد را دارد و قرار دادن آن به دمعنای باروری ازدواج زوج جوان می باشد . فندق و گردو و بادام برای گسترش و پر برکت بودن سفره زندگی زوج استفاده می شود . نان و پنیر به نشانه برکت و وسعت رزق و روزی استفاده می شود . گل رز به عنوان نمادی از عشق در این سفره استفاده می شود . جام عسل به منظور شیرین کامی زوجین استفاده می شود . کله قندهایی که بالای سر عروس و داماد هنگام خواندن صیغه عقد سابیده می شود نماد باریدن شادی و عشق در زنگی زوج جوان می باشد.

برای تزئین جایگاه عقد عروس و داماد به موارد زیر توجه کنید :

  • گل های طبیعی و مصنوعی
  • تور
  • شمع و شمعدانی
  • بادکنک
  • استفاده از پرده در پشت جایگاه عروس و داماد
  • نوع میز و صندلی استفاده شده در جایگاه
جایگاه عقد عروس و داماد
جایگاه عقد عروس و داماد

اگر قصد تهیه تجهیزات برای تالار خود را دارید ما به شما گروه صنایع فلز ارکیده را پیشنهاد می کنیم . گروه صنایع فلز ارکیده با داشتن سابقه ی درخشان در زمینه تولید انواع تجهیزات تالاری از جمله صندلی تالاری ، مبل تالاری ، گلدان تالاری ، شمعدان تالاری ، ظروف میوه و شیرینی ، میز شام ، جایگاه عروس و داماد و … آماده ارائه خدمات به مشتریان خود می باشد .

 

نوشته‌های مرتبط

تجهیز گلدان و شیرینی تالار

میز شام مجلل عروسی

میز شام مجلل عروسی داشتن میز شام مجلل عروسی یکی...

صندلی شیواری

صندلی تالار

صندلی تالار صندلی یکی از بخش های جداناپذیر یک تالار...

نمونه جایگاه عروس و داماد

تزیین جایگاه عروس و داماد

تزیین جایگاه عروس و داماد جایگاه عروس و داماد از...