میز شام

تولیدی ملزومات تالار پذیرایی در ایران

میز شام

میز شام

یکی از دغدغه های زوج های جوان در برگذاری مراسم جشن ازدواجشان میز شام و منوی تالار و کیفیت غذاها و چگونگی ارائه و سرو غذاست.در بعضی از تالار ها چندین منوی انتخابی وجود دارد تا عروس و داماد ها بنا به سلیقه و بودجه خود انتخابی مناسب داشته باشند و بتوانند شب به یادمانی رادر خاطر خود و مهمانانشان باقی بگذارند. میز شام باید در مکانی قرار گیرد که در معرض دید باشد و مهمانها بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

برای داشتن میز شام زیبا و مناسب بهتر است به موارد زیر توجه کنید  :

1 – تزئین محوطه میز شام : لذت بردن از یک وعده غذایی به احساس رضایت از محیط اطراف شما بستگی دارد.می توانید از چراغ های تزیینی، شمع و … برای جلوه بخشیدن به چیدمان محل میز شام  استفاده کنید.

2 –  سفره آرایی : می توانیم با استفاده از سفره آرایی انواع غذاها ، سالادها ، دسرها را تزئین کرده به گونه ای که هر کس با دیدن غذاها اشتیاق بیشتری برای خوردن آنها پیدا کند.

3- استفاده از رومیزی مناسب :  از یک رومیزی متناسب با ابعاد و شکل میز استفاده کنید و مطمئن شوید تمام گوشه ها و بخش های میز را پر می کند.

4 – استفاده از دستمال سفره : دستمال سفره را می توانید با طرح ها و رنگ های مختلف انتخاب کنید و با هنر و سلیقه خود به آن ها فرم داده و روی بشقاب گرد قرار دهید. در انتخاب طرح و رنگ آن ها دقت کنید که با میز غذای شما هارمونی داشته باشد

5 – گل آرایی : برای میز شام انتخاب گل هایی که ساقه های کشیده تری دارند بهتر خواهد بود زیرا زمانی که در گلدان قرار می گیرند بیشتر نمایان هستند. اگر رنگ گل ها با رنگ رومیزی و دستمال سفره هم خوانی داشته باشد میز شام شما زیباتر خواهد شد.

6 – استفاده از شمع و شمعدانی های زیبا  : شمع ها را در اطراف گل ها قرار دهید. سعی کنید رنگ شمع ها با رنگ گل ها و رومیزی هم خوانی داشته باشد. زمان سرو شام حتما شمع ها را روشن کنید.

سابقه ای درخشان در زمینه تولید تجهیزات تالار
سابقه ای درخشان در زمینه تولید تجهیزات تالار

میز-شام
میز-شام

میز-شام
میز-شام

میز-شام
میز-شام

میز-شام
میز-شام

میز-شام
میز-شام

تزیین میز شام

برای تزیین میز شام عروسی باید نهایت دقت را به خرج داد.سعی کنید خوراکی ها را در سرتاسر میز قرار داده، و از گذاشتن آنها در یک سمت میز خودداری نمایید. غذاهای شام عروسی، مدل تزئین میز شام و همچنین تزئین غذاهای میز از نکات مهمی می باشد که باید در تشریفات مجالس عروسی به آن توجه ویژه ای کنند. وسایل پذیرایی از قبیل قاشق و چنگال و لیوان ها نیز باید با فاصله در کنار یکدیگر قرار داده شوند. میز شام عروس و داماد باید با میزهای دیگر متفاوت باشد و زیباتر جلوه کند. یک توصیه مهم برای چیدمان شام، ترکیب رنگ های خوراکی هاست که از جمله نکات سفره آرایی بوده و در زیبایی میز شام موثر می باشد.

فضا

تمام وسایل مورد نیاز میز شام از جمله : بشقاب‌ها و لیوان‌ها، قاشق و چنگال و …  باید در جای مناسبی روی میز قرار گیرند. برای رعایت این فضا، باید مرکز هر بشقاب اصلی از مرکز بشقاب کناری خود، حدود 65 سانتی‌متر فاصله بگیرد. وسایل باید سر جای خود قرار داده شوند؛ نه خیلی نزدیک و نه خیلی دور. به این ترتیب ظروف شما در چنین شرایطی بیش از پیش خود را نشان خواهند داد.

 

سفره میز شام

قبل از پهن کردن سفره اصلی، بهتر است  روی میز خود را یک سفره ضخیم پنبه ای قرار دهید. این کار موجب خواهد شد ظروف روی میزتان حرکت نکرده و مانع از ایجاد سر و صدا در هنگام برداشتن یا قرار دادن ظروف در حین سرو شام شود.

چیدمان قاشق و چنگال روی میز شام

ترتیب چیدمان قاشق و چنگال برای چیدمان میز شام بدین صورت می باشد که در سمت راست قاشق ها و در سمت چپ چنگال ها قرار می گیرند. برای از بین بردن لکه های ناشی از آب که بعد از شستشو روی قاشق و چنگال شما  ایجاد می شوند از یک پارچه مرطوب و کمی سرکه استفاده کنید .تعداد قاشق ها و چنگال ها نیز باید برای هر وعده روی میز قرار گرفته و برای هر مهمان یک سری کامل قاشق و چنگال در نظر گرفت.

چیدمان لیوان ها روی میز شام

لیوان ها همیشه بالای چاقو قرار می گیرند.برای تمیز نگه داشتن لیوان های شیشه ای ، از بخار آب و یک بارچه ی کوچک استفاده کنید تا لکه های روی آن به طور کامل محو شوند.به منظور زیبایی هر چه بیشتر میز، لیوان ها را به ترتیب اندازه کنار هم قرار دهید، تعداد لیوان ها باید متناسب با تعداد نوشیدنی ها در نظر گرفته شوند. برای هر نفر حداقل باید سه عدد لیوان روی میز قرار گیرد.یکی برای آب ، یکی برای دوغ یا آبمیوه و دیگری برای نوشابه های گازدار

بشقاب

بشقاب ها را متناسب با اندازه آنها روی میز قرار دهید، بشقاب های تخت را اول گذاشته و بشقاب گرد را روی آن قرار گیرد. بشقاب پلوخوری، ظرف سوپ ، ظرف سالاد، ظرف دسر و لیوانها باید به تعداد وعده ها برای هرکس بر روی میز قرار داده شوند.

چاشنی ها

چاشنی ها باید در جایی قرار گیرند که دسترسی به آنها برای مهمانان راحت باشد؛ به عنوان مثال یک جا سسی را برای دو تا سه نفر در نظر گرفته، و چندین جاسسی بر روی میز قرار دهید. همچنین توجه کنید که همیشه یک بشقاب کوچک برای دور ریختن استخوان ها و … برای غذاهای خاصی مثل غذاهای دریایی بر روی میز قرار دهید.

نوشیدنی ها

نوشیدنی ها که شامل دوغ ، نوشابه دلستر ، آب خنک و آبمیوه های طبیعی و شربت می باشد که باید به همراه تعداد کافی لیوان در انتهای میز قرار داده شوند.

چیدمان لوازم جانبی تزیینات روی میز شام

استفاده کردن از گل و قرار دادن شمع بر روی میز باعث زیباتر شدن میز شام خواهد شد،قرار دادن یک گلدان با گل های طبیعی میز را شکیل تر خواهد نمود، سعی کنید از گلدان های خیلی بزرگ استفاده نکنید زیرا فضای زیادی از میز را اشغال خواهد کرد.

گروه صنایع فلز ارکیده :

 گروه صنایع فلز ارکیده با سابقه ای درخشان در زمینه تولید و فروش انواع تجهیزات تالاری مانند میز تالاری ، مبل تالاری ، صندلی تالاری ، میز شام ، جایگاه عروس و داماد ، ظروف میوه و شیرینی ، شمعدان تالاری ، گلدان تالاری و … آماده ارائه خدمات به مشتریان خود می باشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از کارشناسان ما می توانید با شماره 09198888863 تماس بگیرید و یا به صفحه تماس با ما مراجعه کنید .

نوشته‌های مرتبط

صندلی بدنه براق نفره ای

مبل تالاری

مبل تالاری چیست؟ مبل تالاری صندلی هایی تک نفره که...

صندلی تاجدار (آبی)

مبل تالاری مدل تاجدار

معرفی مبل تالاری مدل تاجدار از اسم مبل تالاری مدل...

جایگاه ویژه عروس و داماد

نمونه جایگاه عروس

نمونه جایگاه عروس هنگامی که وارد سالن پذیرایی یک تالار...