جایگاه عروس

جایگاه داماد

جایگاه عروس

جایگاه عروس

وقتی شما وارد سالن پذیرایی یک تالار می شوید به طور ناخوداآگاه به اولین چیزی که نگاه می کنید جایگاه عروس است . جایگاه عروس باید به بهترین شکل ممکن طراحی و تزئین شود. قرار دادن یک پرده بزرگ در پشت سر عروس و داماد با طرحی زیبا، استفاده از نورپردازی در بالای سر آنها، آبنما ،قرار دادن انواع گلها و سایر طرح های مدرن برای زیبا کردن این قسمت از سالن اهمیت زیادی دارد. برای این مکان می توان از یک مبل تالاری 3 یا 2 نفره استفاده کرد.  در بعضی از تالارها جایگاه عروس را در فضایی که کمی بالاتر از دیگر قسمت های سالن است قرار میدهند تا عروس به خوبی دیده شود .

تزئین جایگاه عروس

  • گل های طبیعی و مصنوعی
  • گلدان های تزئینی
  • شمعدان های زیبا
  • تور و ساتن
  • شمع های فانتزی
  • بادکنک های رنگی
  • انتخاب میز و صندلی مناسب
  • نور پردازی مناسب : نورپردازی به صورت نورهای مخفی و لایت که در پشت جایگاه عروس قرار می گیرند و نورپردازی نمایان که منبع نور مانند لامپ های ریسه ای قابل دیدن هستند.

نمونه جایگاه داماد عروس تالار

پارچه ها هم از جمله عناصر تزییناتی هستند که همیشه در شکل گیری جایگاه عروس و داماد نقش داشتند. سعی کنید پارچه ای که بیش تر استفاده می شود تم اصلی جشن، و پارچه دیگر رنگ مکمل یا متصاد آن باشد. شمع همیشه نماد مناسبت های عاشقانه و رمانتیک بوده و هست.

 

 

از قدیم الایام می گفتند که روز عروسی بهترین روز زندگی هر شخصیبه حساب می آید و البته که هنوز هم این باور درست می باشد. همیشه این لحظات ناب و عاشقانه در کنار تمام استرس ها و نگرانی های شروع یک زندگی قرار خواهند داشت؛ و نمی توان از هیچ کدام چشم پوشی کرد. اما مطلبی که می خواهم برای شما بیان کنم این است که ، خود ما تعیین خواهیم کرد کدام یک از این احساس و تجربه بر یکدیگر غلبه کنند. این خود ماخواهیم بود که تصمیم بگیریم  در این روز خاص در کنار کسی که عاشقش هستیم و قرار است یک عمر همراه هم باشیم ، لذت برده  و یا تمام مدت را در دلواپسی سپری کنیم.  یکی ازعواملی که باعث لذت بردن هر چه بیشتر ما خواهد شد، تصمیم های ما برای چگونگی نحوه ی برگزاری جشن و هزینه های آن خواهد بود. لازم به ذکر است ، که حتما نباید هزینه زیادی را بپردازید تا این روز برایتان به یادمانی ترین روز زندگی شود ، داشتن کمی هوش و ذکاوت و ایده گرفتن از افراد با تجربه کافی خواهد بود. با من همراه بوده و نظاره گر برخی از این خلاقیت ها باشید.

گل یک عضو جدانشدنی در جایگاه عروس و داماد می باشد. استفاده از گل های طبیعی و مصنوعی یک ایده خوب برای تزیین این جایگاه می باشند.سعی کنید رنگ گل ها و سایر وسایل مورد استفاده برای تزیین مانند؛ انواع تورها و پارچه ها را متناسب با رنگ تم عروسی انتخاب کنید. در صورت تمایل می توانید خودتان گل های این جایگاه را تهیه کنید. اما اگر به دنبال طرح خاصی از گل آرایی و استندهای گل هستید، بهتر است از تجربه یک گل فروش ماهر در این زمینه بهره مند شوید.

یکی از عوامل بسیار مهم در زیبایی جایگاه عروس و داماد نورپردازی آن جایگاه خواهد بود.معمولا برای نور پردازی این جایگاه از دو روش استفاده می شود : استفاده از لامپ های ریسه ای ، استفاده از نورهای مخفی و لایت.

یکی دیگر از عوامل مهم در تزیین و شکل دادن به جایگاه عروس پارچه ها می باشند. نوع آویزان کردن و حالتی که پارچه هایی مانند حریر و ساتن می توانند به خود بگیرند، خود تزیینی زیبا و ساده را به وجود خواهد آورد. توجه داشته باشید که نباید با استفاده از چندین پارچه در رنگ بندی متفاوت باعث شلوغی این جایگاه شوید. بهتر است رنگ پارچه با تم عروسی  هم خوانی داشته باشد.حریر سفید در کنار یک نورپردازی مانند آن چه که در بالا توضیح دادم، بهترین فضا را خلق می کند.

جایگاه-عروس
جایگاه-عروس

استفاده از شمع باعث ایجاد فضایی رمانتیک و عاشقانه خواهد شد.ایده های مختلفی برای استفاده از شمع وجود دارد. می توانید برای روی میز و یا اطراف آن شمع ها را به کار بگیرید و هم این که با یک طراحی زیبا و ظروف مناسب از بالای جایگاه آن ها را آویزان نمایید.

جایگاه-عروس
جایگاه-عروس

اهمیت جایگاه عروس و داماد

هر چند که شما مراسم خود را در سالن و باغ مجللی برگذار کنید ، اما نمی توانید از طراحی و دیزاین جایگاه عروس و داماد صرف نظر کنید. اگر می خواهید جشن شما در ذهن مهمانان ، یک جشن باشکوه و مجلل به یادگار بماند، برای جایگاه عروس و داماد از قبل طراحی و تزیینات خاصی را ایجاد کنید. برای زیباتر نشان دادن این مکان بهتر است نکاتی را راجع به طراحی جایگاه عروس و داماد یاد بگیرید. اولین مشخصه در طراحی و تزیینات رنگ خواهد بود، بهتر است از رنگی متفاوت با سایر قسمت های تالار برای این جایگاه استفاده کنید. با توجه به سلیقه عروس و داماد می توان از هر رنگی مثل بنفش که بیشترین کاربرد را در طراحی های جایگاه های عروس و داماد مدرن دارد بکار برد. متناسب با رنگ این قسمت می توان از نور پردازی برای طراحی جایگاه استفاده نمود. بهتر است زمانی از نورپردازی با طیف رنگی استفاده کنیدکه رنگ جایگاه عروس و داماد کرم یا سفید هست. برای انعکاس نور می توان به جای گل آرایی جایگاه با گل های طبیعی ، از گل های کریستالی استفاده نمود.مبلمان و تناسب رنگ آنها با رنگ های بکار رفته در تزیینات نیز یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه شود.پیشنهاد می شود مبلمان را تک رنگ و به صورت ساده و شیک انتخاب کرده تا جایگاه عروس و داماد باشکوه تر به نظر بیاید. می توان جایگاه را به صورت کلبه عروس طراحی کرد. به این صورت که جایگاه عروس و داماد به وسیله ی پارچه های حریر تزیین خواهند شد.

یکی از نکاتی که باید در جایگاه عروس و داماد مد نظر قرار داد محل نشستن عروس و داماد است که باید مکانی بسیار راحت انتخاب نمود، زیرا شما مدت زمانی که در جایگاه حضور دارید  بتوانید از آن زمان کوتاه به بهترین شکل برای استراحت استفاده بهره ببرید.

جایگاه-عروس
جایگاه-عروس

 

تزیین میز و جایگاه عروس داماد

برای گل آرایی و تزیین جایگاه عروس و داماد می توان از تور, پارچه ساتن, گل طبیعی و مصنوعی, شمع و … استفاده کرد.

برای انتخاب سالن عروسی، توجه ویژه ای به میز و جایگاه عروس و داماد داشته باشید؛ زیرا این میز اولین چیزی است که توجه مهمانان را به خود جلب خواهد کرد، سعی کنید که میزتان زیبا باشد و نگاه همگان را به سمت خود بکشاند.جایگاه عروس و داماد در جشن عروسی اهمیت زیادی دارد. ایده های مختلفی برای تزیین این جایگاه وجود دارد ؛ از نورپردازی ساده و رنگی گرفته تا گل آرایی متنوع و متفاوت که می توان استفاده نمود .

تزیین میز عروس و داماد با گل

سعی کنید صندلی عروس و داماد را با تزیین و آراستن از دیگر صندلی های تالار متمایز کنید . روی پشتی صندلی های عروس و داماد دستمال های سوزن دوزی شده بکار ببرید. روی میز از پارچه های رنگی  و یا از صندلی های فانتزی استفاده کنید.

از اکسسوری های ویژه استفاده کنید برای اینکه میز عروس و داماد واقعا چشمگیر خواهند شد، بالای میز پر از گل تان یک تاق نصرت قرار دهید، و یا میز را داخل یک آلاچیق بگذارید.

تزیین-میز-عروس-داماد
تزیین-میز-عروس-داماد

 

مدل تزیینات جایگاه عروس داماد

 

با استفاده از تور و گل های رنگی زیبا ، ریسه های چشمک زن و کاناپه ی مناسب و با سلیقه در کنار هم قرار دادن آنها ، می توانیم یک تزیین بی نظیر در مراسم عقد و عروسی برای جایگاه عروس و داماد داشته باشیم. بعد از اتمام مراسم و جشن عروسی ،  عروس و داماد فیلم و عکس های آن روز به یادماندنی را با هم مرور کرده و بیشترین تصویری که از کنار هم بودنشان را خواهند دید ،در جایگاهی است که گوشه ای از تالار یا باغ  تزیین شده، پس بهتر است بهترین ایده ها را برای زیبایی هر چه بیشتر این جایگاه بکار ببریم. در ادامه مجموعه ای از زیباترین دیزاین های طراحی شده در تزیینات جایگاه عروس و داماد را می بینید.

جایگاه-عروس-داماد
جایگاه-عروس-داماد
جایگاه-عروس-داماد
جایگاه-عروس-داماد
جایگاه-عروس-داماد
جایگاه-عروس-داماد

 

گروه صنایع فلز ارکیده

گروه تولیدی ارکیده با داشتن سابقه ای 27 ساله در زمینه تولید انواع تجهیزات تالاری اعم از صندلی تالار مانند صندلی شیواری، میز تالاری، جایگاه عروس و داماد، میز شام ، مبل تالاری ، گلدان تالاری ، شمعدان تالاری ، ظروف میوه و شیرینی و … میتواند تجربه خود را با شما تالارداران محترم به اشتراک گذاشته تا بهترین انتخاب ها برای تجهیز تالار پذیرایی خود داشته باشد.میتوانید جهت ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره 09198888863 تماس بگیرید و یا از صفحه تماس با ما استفاده کنید.

 

نوشته‌های مرتبط

میز الماس

میز تالاری

میز تالاری میزها در هر تالار پذیرایی نقش مهمی را...

تجهیز تالار و رستوران

تجهیزات تالار پذیرایی

تجهیزات تالار پذیرایی در دنیای پر رقابت امروزه داشتن تجهیزات...

جایگاه عقد عروس و داماد

جایگاه عقد عروس و داماد

جایگاه عقد عروس و داماد یکی از مهم ترین مکانها...