برای-راه-اندازی-یک-تالار-به-چه-تجهیزاتی

تجهیز تالار

برای راه اندازی یک تالار به چه تجهیزاتی نیاز داریم

نخستین نکته‌ای که در شروع این کار باید در نظر گرفت مشخص کردن وضعیت بنای تالار است. شروع این کسب‌و‌کار در دو حالت کلی صورت می‌گیرد؛ اول اینکه شما صاحب مکان مورد‌نظر برای تاسیس هستید‌ و فقط نیاز به یکسری بازسازی‌های کلی دارید تا بنا را به شکل تالار برای پذیرایی دربیاورید‌ و دوم اینکه شما قصد سرمایه‌گذاری در این کار را دارید اما سرمایه کافی برای خرید بنا را ندارید که در این حالت می‌توانید بنای تالار را اجاره کنید. در اینجا من پیشنهاد می‌کنم حتی اگر سرمایه خرید بنا را هم دارید این کار را نکنید، چرا‌که میزان پولی که برای خرید مکان نیاز دارید در کمترین حالت در کلانشهر ها حدود پنج ‌میلیارد تومان است که عاقلانه است این مبلغ را برای گردش در کسب‌و‌کار خرج کنید و مبلغی حدود ۲۰‌میلیون در ماه اجاره‌بها بدهید.
بعد از این موضوع باید به سراغ نحوه پیاده‌سازی پروژه بروید که عموما باز هم به دو شکل انجام می‌شود؛ اول اینکه شما تمام بنای خود را برای تالار تجهیز کنید و فقط برگزارکننده مراسم باشید و حالت دوم اینکه مقداری از فضای خود را به‌عنوان رستوران هم در نظر بگیرید که باز هم من پیشنهاد می‌دهیم رستوران را در کنار کار داشته باشید.
وجود رستوران در مجموعه از جوانب زیادی می‌تواند به کسب‌و‌کار شما کمک کند، در واقع رستورانی که در مجموعه فعالیت می‌کند علاوه بر اینکه در فصول کم‌کار تالار می‌تواند برای شما منبع کسب درآمد باشد به نوعی ویترین و تبلیغی برای تالار هم به شمار می‌آید. ممکن است مشتری که برای صرف یک غذای ۲۰ هزار تومانی بیاید با توجه به فضای شما و کیفیت غذایتان برای برگزاری مراسمش هم به شما مراجعه کند، در مجموع رستوران می‌تواند مکمل کار تالار باشد.

مبلغ لازم برای سرمایه‌گذاری در احداث تالار پذیرایی چگونه برآورد می‌شود؟

در اینجا تلاش می‌کنیم حداقل مبالغ را به شما در یک کیفیت نسبی بگوییم‌ اما بدانید گاهی این مبالغ تا چندین برابر هم افزایش می‌یابد. در حداقل میزانی که بخواهید تالاری با ظرفیت ۸۰۰ نفر احداث کنید به مکانی با متراژ ۱۲۰۰ متر نیاز دارید که با توجه به منطقه جغرافیایی مبلغ بنا متغیر است‌ اما به جز بحث بنا شما به  سرمایه اولیه هم نیاز دارید.

این سرمایه در چه بخش‌هایی هزینه می‌شود؟

تجهیزات آشپزخانه اعم از فر، اجاق‌، کباب‌پز، تهویه‌ و… ، البته معمولا باغ تالارها در محل آشپزخانه ندارند ،هزینه خرید ظرف و ظروف پذیرایی. خرید میزوصندلی برای مبله کردن سالن‌ها و نیز هزینه برای جایگاه‌سازی عروس و داماد و خرید پرده‌ها و باکس های ورودی نیاز دارید. به علاوه هزینه بیمه کارکنان و بنا در سال چیزی حدود ۲۰ میلیون تومان است. در نهایت برای اتاق عقد و ملزومات آن هم باید مبلغی کنار بگذارید. اگر بخواهید یک رستوران هم در کنار کارتان داشته باشید که هزینه‌های آن جداگانه محاسبه می‌شود.